Určitě jste o ní už slyšeli, pojistka na blbost je docela užitečná věc. Komu z nás se totiž ještě nestalo, že třeba v obchodě něco shodil a rozbil? Kdo má děti, ten ví, jak trne pokaždé, kdy se potomek přiblíží k drahé váze nebo v muzeu k vitríně s drahými exponáty. Kdyby do ní strčil a něco se rozbilo, kde byste na úhradu škody vzali? Díky pojistce na blbost se toho bát nemusíte.
Pojistka na blbost se označuje také jako pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě a kryje vám záda pro okamžiky, kdy někomu jinému způsobíte újmu. A nemusíte ji způsobit přímo vy, ale klidně i další členové vaší domácnosti včetně dětí, případně když škodu způsobíte svým majetkem (například když vám spadne taška ze střechy, která spadne někomu na střechu vozidla, nebo když vytopíte sousedy pod vámi).
Víte, že si můžete sjednat nejen pojistku na blbost pro běžný život, ale i pro výkon povolání? Ta se pak vztahuje výhradně na vás a je poměrně běžné, že ji požaduje přímo zaměstnavatel.
Naopak pojištění nemůžete uplatnit, když škodu způsobíte:
Zdroj: fotobanka
Cest k pojistce na blbost je několik, sjednat si ji můžete buď samostatně nebo spolu s pojištěním domácnosti (v takovém případě nejspíš ušetříte na pojistném). V každém případě platí, že zásadní je správně nastavit pojistné limity, tedy výši financí, které pojišťovna v případě pojistné události třetím stranám vyplatí.
Pohlídat byste si měli i platnost pojištění, některé pojišťovny ho omezují jen na ČR, pokud ale jezdíte třeba jen na dovolenou do zahraničí nebo jiné cesty, určitě vsaďte na variantu, která kryje případné škody i tam. Náš tip:Nastavení pojistných limitů nepodceňujte, možná si ani nedovedete představit, jak velkou škodu můžete nechtěně způsobit. Třeba už na začátku zmíněné rozbití exponátu z muzea může vyšplhat na stovky tisíc i pár milionů korun, proto se nastavte pojistné krytí alespoň ve výši 10 000 000 Kč.